Trzeba ćwiczyć do końca

Może się okazać, że po kilku zabiegach rehabilitacyjnych, będziemy widzieli poprawę w działaniu naszego ciała, a co się z tym wiąże, może nam się wydawać, że nie będziemy już więcej potrzebowali sesji. Nie powinniśmy jednak sami z nich rezygnować, bo może się okazać, że będziemy musieli wrócić na nie prędzej, niż byśmy chcieli.

 

To lekarz decyduje, kiedy starczy

 

Zazwyczaj jesteśmy zapisywani na określoną ilość godzin z rehabilitantem, która jest określana na podstawie stanu naszego ciała i tego, co może mu pomóc. Dlatego właśnie powinniśmy robić wszystko, aby sumiennie skorzystać z tego czasu, bo wówczas będzie istniała spora szansa, że nie będziemy musieli już w najbliższym czasie przejmować się takimi rehabilitacjami. Ale co, jeśli poprawę zaczniemy odczuwać znacznie prędzej?

 

Nie możemy przerywać

 

Jeżeli już po kilku sesjach poczujemy się lepiej, to kusząca może być perspektywa, aby zrezygnować z rehabilitacji i zyskać w ciągu tygodnia kilka godzin na inne swoje sprawy. Jednak nie powinniśmy tego robić, bo może się okazać, że wówczas szybko będziemy musieli do nich wrócić. Owszem będziemy się czuli lepiej, bo mięśnie zaczną pracować, jednak nie będzie to na tyle trwałe, aby na dłuższą metę móc już funkcjonować bez takich specjalistycznych ćwiczeń.

 

Nie wolno samemu przerywać tego typu zajęć z rehabilitantem. To on i lekarz najlepiej wie, ile ich powinniśmy odbyć, tak aby mieć pewność, że nasze ciało przez kolejne lata będzie działało bez najmniejszego problemu.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *