Dzieci też potrzebują czasami rehabilitacji

Czasami zdarza się tak, że rehabilitacji potrzebują także małe dzieci, dotyczy to głównie wcześniaków, ale nie tylko. Dlatego też, w takich momentach, podczas wybierania najlepszego rehabilitanta dla swojej pociechy, powinniśmy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze jaki ma sprzęt i jakie ma doświadczenie w pracy z małymi pacjentami, a po drugie, jakie ma do nich podejście. Im lepszą osobę wybierzemy, tym chętniej nasze dziecko będzie chciało ćwiczyć.

 

Tutaj wszystko jest ważne

 

Dorosły człowiek, wie że musi ćwiczyć na rehabilitacji, dziecko będzie potrzebowało do tego odpowiedniej motywacji. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy wybierali osobę, która będzie miała odpowiednie podejście do dzieci, która będzie potrafiła w taki sposób przedstawić te wszystkie ćwiczenia, aby dziecko faktycznie chciało je wykonywać, bo przecież każdy prawidłowo wykonany ruch, będzie je przybliżał do zdrowia. Dlatego tak ważne jest to, aby dokładnie się przyjrzeć temu, jakich rehabilitantów możemy tutaj wybierać.

 

Ćwiczenia w domu to dobry pomysł

 

Z pewnością dzieci chętniej będą ćwiczyły w znanym otoczeniu, w którym będą się czuły bezpiecznie. Dlatego właśnie, jeśli tylko jest to możliwe, powinny ćwiczyć w domu, pod okiem doświadczonego rehabilitanta, który będzie przyjeżdżał w umówionym czasie. Wtedy może się okazać, że dziecko chętniej będzie podejmowało niezbędne ćwiczenia.

 

Koniecznie zobaczmy jak to wszystko działa, tak abyśmy mieli pewność, że zapewniamy dziecku odpowiednie warunki, aby mogło zyskać całkowitą sprawność.

2 komentarze

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *